Toitumisnõustamise uus tase

  • Toidudiagnostik-toitumisnõustaja uuel tasemel. Prioriteet on peatada ülekaaluliste pandeemia Eestis. 2020a. asumine Euroopas 3 kohal ülekaaluliste pingereas. Teadlased Niipalju, kui võimalik, vältida neid haigusi, mis tihtilugu meie vananemisprotsessi kiirendab ja eluõhtut hävitab. . Oled väsinud massmeedia toitumistarkustest ja infomürast ala “garanteerime saleduse ja tervise 7 päevaga- see on parim turbopekieemaldusnipp” = sarlataansus, posimine. Vahest Esita endale küsimused: Mida sa arvad teadvat tervislikust toitumisest ja kehakaalu langetamisest ,,toidumüüt,, või ,,dieeditarkus,, mis võib keha hoopis oluliselt kahjustada, või mida ma pean sööma/tegema, et südant, aju ja elurõõmu hoida.
  • Toidudiagnostikul on 3 põhiküsimust: Kuidas toitumisega tõhusalt kaalust alla võtta, kuidas tõhusalt haiguste eest kaitsta, kuidas koostatud toitumiskavaga on võimalik vitamiinid ja mineraalained inimesele orgaaniliselt (loomulikult) omastada ja sellega bioloogilist kella üle kavaldada, sõltumata ravimitööstusest ja sünteetilistest vitamiinidest/ toidulisanditest/ E-ainetest. Toidudiagnostiku toitumisvalem on lihtne: „Kes tahab kaalust alla võtta“ peab vähem sööma ja end rohkem liigutama -seda põhimõtet nimetatakse energiabilansiks –Ülekaal on vältimatu tagajärg, kui toitumisvalem läheb tasakaalust välja.
  • Toidudiagnostik hoiatab: Ühtsete, jäikade, individuaalset seisundit mittearvestavate toitumisjuhiste aeg on läbi saanud ja see on revolutsiooni algus tervislikus täisväärtuslikus toitumises. Pidades silmas, et mitte öelda läbikukkunud dieedikonseptsioonide segadust ja täiesti tõendamata kaalulangetuse nõuandeid. Tark kaalulangetamine on keharasvast kontrollitavalt vabaneda ja oma kaalu hoida.
  • Toidudiagnostik ei suru peale erinevaid dieete ja uskumusi, ei loe kaloreid, süsivesikuid ja ei käsi kapsast sööma, kui ei soovita. Koostöös kliendiga kaardistab personaalselt kliendi hädad, mured, oskamatuse. Analüüsides koos andmeid , proovib leida just kliendile meelepärase ja efektiivse võimaluse toitumishädade (näiteks: ülekaalu, alakaalu) ületamiseks endale sobival teel, sellega oma enesetunde parandamiseks ja rõõmsameelseks jätkamiseks lapseeast väärika vanaduseni.
  • Toidudiagnostik on võtnud endale väljakutse kasutada E-ainevabu toiduaineid Sinu elukvaliteedi parandamisel ja siduda need omavahel maitseainete/vürtsidega, et toetada ainevahetust. Seedetraktis asub 70-80% meie immuunsussüsteemist, me uueneme iga 90 päeva tagant. Toitumisega Rakke kahjustav reaktsioon võib kesta palju aastaid, enne kui selle tagajärjed avalduvad ja inimene oma tervise pärast muret hakkab tundma. See ei ole äge protsess, vaid krooniline protsess. Kohe me sellest aimdust ei saa, ennem kui hakkavad ilmnema näiteks ülekaalulisus, südameveresoonkonna haigused, diabeet, liigesepõletikud, depressioon, hüperaktiivsus.
  • Toidudiagnostik teab seda, et Inimese põhiline vitamiini ja mineraalainete allikas on tasakaalustatud segatoit. Vitamiinide, mineraalainete kui inimorganismi elutegevuseks hädavajalike bioaktiivsete ühendite piisav hulk toidus orgaanilisel teel on tervisele väga tähtis ja kasulik, sest Vitamiini/mineraalainete loodulik ehitus on naturaalne ja sellega tugevama biotoimega Sinule. Toidutööstuse toit vitaminiseeritakse üldjuhul ikkagi sünteetiliste vitamiinipreparaatidega, mille bioaktiivsus jääb looduslikele ühenditele mõnevõrra alla. Kindlasti ei imendu kõik sisse söödud vitamiinid seedekulglast täielikult individuaalsete bioloogiliste eripärade, haiguste, vaeguste tõttu s.t nende tegelik imendumise protsent on väike. NB! Teaduspõhiste sünteetiliste preparaatide lülitamine haiguste ja ennetus ja raviskeemi eeldab süsteemset meditsiinilist nõustamist ega tohi põhineda isetegevusel. Paljusid vitamiine ja nende eelühendeid kasutatakse toidu lisaainetena ja suurelt jaolt on need tehtud sünteetiliselt ,keemiliste reaktsioonidega. Näiteks C- vitamiin e. Askorbiinhape E- 300.
  • Toidudiagnostik tõdeb, et mikrotoitained vitamiinid ja mineraalained ei anna küll energiat, kuid tagavad ainevahetuse õige kulgemise, kaitsevad meid haiguste eest, tänu neile saame tugevad luud ja hambad, samuti vajame neid närvide ja musklite õigeks funktsioneerimiseks. Mineraalained on anorgaanilised ühendid, millel on organismis ehitus-ja reguleerimisainete toime, vereloomeks, organismi vee tootmise ja immuunsussüsteemi jaoks.
  • Christian Lumiste arvates sünteetiliselt toodetuid aineid ei saa meie organism ainevahetusprotsessis üldse muuta. See võib muuta meie bakteritüvede tasakaalu meie soolestikus, kus levivad pigem ebasoodsad bakteritüved ja tervendavad hakkavad taandarenema. Niisugune mikrobioomi (miljardid bakterid, mikroobirahvast) tasakaalu häirimine ei mõjuta ainult jämesoolt, vaid tervet organismi.

Parimaid soove soovides…